فهرست مطالب

دیدگاه های شما
نظرات خود در رابطه با این بروکر را به ما بگویید

معرفی 0 تا 100 تریدینگ ویو | TradingView چیست؟

معرفی 0 تا 100 TradingViewتریدینگ ویو چیست؟

معرفی 0 تا 100 تریدینگ ویو | TradingView چیست؟

مطالبی که بهتر است قبل از مطالعه این درست بخوانید:

• آشنایی با پلتفرم معاملاتی
• آشنایی با انواع تحلیل‌ها در فارکس
• آشنایی با انواع چارت‌ها در فارکس

بعد از مطالعه این درس شما:

• با پلتفرم تریدینگ ویو و کاربردهای آن آشنا می‌شوید.
• یاد می‌گیرید چگونه از تریدینگ ویو استفاده کنید.

مقدمه یادگیری تریدینگ ویو

تریدینگ ویو (tradingview) یک وبسایت نموداری است که به شما کمک می‌کند در بازار فارکس یا سهام عاقلانه‌تر تصمیم بگیرید و دستورالعمل‌های تجزیه و تحلیل بازار را نیز مشاهده کنید. همان‌طور که می‌دانید پلتفرم معاملاتی، برنامه‌ای است که به معامله‌گران کمک می‌کند معاملات مناسب بازار را از طریق بروکر فارکس خود پیدا کرده و حساب‌های معاملاتی خود را ردیابی کنند. وبسایت تریدینگ ویو نیز یکی از پلتفرم‌های معاملاتی است که استفاده از آن مفید است؛ در این درس به یادگیری تریدینگ ویو می‌پردازیم و با کاربردهای آن در بازار آشنا می‌شویم.

در این درس از مجموعه دروس آموزش فارکس، با هم یاد خواهیم گرفت که:

• وبسایت تریدینگ ویو چیست
• کاربرد یادگیری تریدینگ ویو
• چگونه از تریدینگ ویو استفاده کنیم

وبسایت تریدینگ ویو چیست؟

تریدینگ ویو یک وبسایت پلتفرم معاملاتی و آنلاین است که نمودارهای متنوع تجزیه و تحلیل بازار را به معامله‌گران ارائه می‌دهد. این روش به معامله‌گران کمک می‌کند از طریق بروکر خود، تصمیمات عاقلانه و بهتری بگیرند. این پلتفرم به عنوان یکی از مشهورترین شبکه‌های اجتماعی برای معامله‌گران شناخته می‌شود که بیش از 50 میلیون کاربر فعال دارد. سه فرد روشن فکر و خلاق در سال 2011 تریدینگ ویو را تأسیس کردند و پس از سال‌ها به عنوان یک شبکه اجتماعی مناسب در جامعه مالی، شهرت قابل توجهی کسب کرد.

پلتفرم تریدینگ ویو، به دلیل داشتن ویژگی‌های متنوع، پیشرفته و ابزارهای تعاملی می‌تواند برای معاملات معامله‌گران مناسب باشد. همچنین، داده‌های بازار جهانی را پوشش می‌دهد و به شما تضمین می‌دهد، اطلاعات بازار را فوراً دریافت کنید. از جمله ویژگی‌های تریدینگ ویو می‌توان به اندیکاتورهای تکنیکال، ابزارهای ترسیم و نمودارهای قابل تنظیم اشاره کرد.

 

تریدینگ ویو
تریدینگ ویو

کاربرد یادگیری تریدینگ ویو

تریدینگ ویو پلتفرمی است که کاربردهای زیادی را برای معامله‌گران و سرمایه‌گذاران فراهم می‌کند. در ادامه به تعدادی از برترین کاربردهای آن اشاره می‌کنیم.

نمودار

نمودار (چارت) جایی است که در تریدینگ ویو بیشتر وقت خود را بر روی آن سپری می‌کنید. چارت‌های تریدینگ ویو ممکن است در نگاه اول برای شما ساده باشند؛ اما گول ظاهر آن را نخورید. یادگیری تریدینگ ویو می‌تواند معامله را برایتان آسان‌تر کند. هنگامی که نام دارایی یا جفت ارزی که قصد معامله آن را دارید در بالای چارت مشخص می‌کنید، یک نمودار اولیه از نمای کلی آن سرمایه را مشاهده می‌کنید. سپس برای اینکه به جزئیات بیشتر نمودار دسترسی پیدا کنید باید بر روی گزینه Full-featured chart (نمودار کامل) کلیک کنید.

در قسمت بالای تریدینگ ویو می‌توانید نوع نمودار، اندیکاتورها، فواصل زمانی، هشدارها و داده‌های مالی که می‌خواهید ببینید را نیز تعیین کنید. این موارد ابزارهای اصلی تجزیه و تحلیل نمودارها به شمار می‌آیند. با استفاده از اندیکاتورها و اسکریپت‌هایی که تریدینگ ویو به شما نشان می‌دهد، می‌توانید یاد بگیرید معامله‌گران باتجربه دیگر اندیکاتورهای خود را چگونه تعیین کرده‌اند و هر یک از آن‌ها برای چه زمانی مناسب است.

صفحه‌های نمایش

یکی از کاربردهایی که در معرفی تریدینگ ویو باید بدانید، صفحه‌های نمایشی است که در اختیار شما می‌گذارد. همه ما تعداد ارزهای محدودی را می‌شناسیم. شما می‌توانید به صورت دستی ارز دیجیتال یا دارایی که به دنبال آن می‌گردید را در تریدینگ ویو پیدا کنید؛ اما برای یافتن معیارهایی که می‌خواهید، به ابزاری برای فیلتر کردن نمودار نیاز دارید که تریدینگ ویو این فیلتر را در اختیار شما می‌گذارد. پلتفرم تریدینگ ویو سه صفحه نمایش فارکس، ارز دیجیتال و سهام دارد. در صفحه نمایش سهام می‌توانید ETF سهام معمولی که ترجیح می‌دهید را مشخص کنید، در حالی که بیشتر فیلترها این ویژگی را ندارند.

از دیگر کاربردهای تریدینگ ویو:

کاربردهای دیگری که تریدینگ ویو می‌تواند برای شما فراهم کند به صورت زیر است:

هشدارهای جانبی سرور

بعد از اینکه سهام مورد نظر خودتان را در تریدینگ ویو انتخاب کردید باید سطح پشتیبانی و مقاومت را پیگیری کنید تا فرصت‌های خوب را از دست ندهید. با یادگیری تریدینگ ویو، شما می‌توانید با استفاده از هشدارهای جانبی سرور این کار را انجام دهید. با استفاده از این ویژگی، می‌توانید برای دارایی‌های فردی خود هشدار قیمت تعیین کنید تا زمانی که قیمت فعلی بازار به قیمت مورد نظر شما رسید، به شما اطلاع داده شود.

 

هشدارهای زیر را می‌توانید برای حساب خود فعال کنید:
• تنظیم هشدارهای خاموش، روشن و تکرارشونده
• هشدار یک قیمت خاص یا یک درصد حرکت مشخص
• ایجاد وب هوک و اعمال یک برنامه خارجی کاربردی؛ اما ممکن است این برنامه به توسعه و به‌ روزرسانی نیاز داشته باشد.

اسکریپت‌ها

اگر به نظر شما اندیکاتورهای پیش‌فرض برایتان کافی نیست، این ویژگی تریدینگ ویو می‌تواند به شما کمک کند. زبان برنامه نویسی تریدینگ ویو Pine Script است که به معامله‌گران امکان شخصی سازی اندیکاتورها و ترسیم چارت‌ها را می‌دهد. از آنجایی که تمرکز این پلتفرم بر روی جنبه اجتماعی بازار است، می‌توانید اندیکاتورهایی که خودتان سفارشی سازی کرده‌اید را با بقیه معامله‌گران به اشتراک بگذارید و در مورد آن‌ها بازخورد دریافت کنید.

چگونه از تریدینگ ویو استفاده کنیم؟

تریدینگ ویو یک محیط معاملاتی مفید برای معامله‌گران است که فهرستی قدرتمند از تحلیل‌ها را به شما ارائه می‌دهد. به دلیل داشتن چارت‌های مختلف، می‌توانید هنگام حرکت بازار به سرعت واکنش نشان دهید. با استفاده از نمودار، نه تنها می‌توانید بینش عمیقی از بازار پیدا کنید بلکه می‌توانید از آن برای تجارت نیز استفاده کنید. برای استفاده از تریدینگ ویو می‌توانید به روش زیر عمل کنید:

  •  ابتدا باید دارایی یا جفت ارزی که قصد مشاهده آن را دارید انتخاب کنید. سپس، اگر معاملات باز دارید می‌توانید آن‌ها را بر روی نمودار اعمال کنید.
چگونه از تریدینگ ویو استفاده کنیم
چگونه از تریدینگ ویو استفاده کنیم
  • با کلیک بر روی + کنار جفت ارز، می‌توانید اندیکاتور مشخص خود را انتخاب کنید.
 چگونه از تریدینگ ویو استفاده کنیم
چگونه از تریدینگ ویو استفاده کنیم
  • یکی دیگر از عواملی که در یادگیری تریدینگ ویو اهمیت دارد، تایم فریم است. بر اساس استراتژی معاملاتی که استفاده می‌کنید باید نمودار خود را در تایم فریم‌های مختلف بررسی کنید. در کنار علامت + می‌توانید یک حرف یا یک حرف و عدد را ببینید که هر یک از آن‌ها نشان دهنده یک بازه زمانی هستند.
 چگونه از تریدینگ ویو استفاده کنیم
چگونه از تریدینگ ویو استفاده کنیم

نوع نمودار یا چارتی که انتخاب می‌کنید به شما بستگی دارد. تریدینگ ویو انواع چارت‌ها از جمله کندل استیک، میله‌ای، خطی و… را در اختیار شما قرار می‌دهد. با انتخاب این گزینه می‌توانید نوع نمودار خود را تعیین کنید.

در کنار آیتم سفارشی سازی چارت، گزینه‌ای وجود دارد که از طریق آن می‌توانید اندیکاتورهایی که می‌خواهید را به نمودار خود اضافه کنید. از پرکاربردترین اندیکاتورها می‌توان به Fib، Bollinger Bands، RSI و SMA اشاره کرد.

حرف آخر آموزش تریدینگ ویو

تریدینگ ویو می‌تواند یک پلتفرم کاربردی برای معاملات شما باشد. در صورتی که این پلفترم از بروکر شما پشتیبانی کند، می‌توانید آن را به حساب تریدینگ ویو خود متصل کنید تا قبل از انجام معامله ویژگی‌های برتر سفارش خود را شناسایی کنید. این پلتفرم اندیکاتورهای تکنیکال و انواع نمودارها را در اختیار شما می‌گذارد. با یادگیری تریدینگ ویو و انواع کاربردهای آن می‌توانید نیازهای خود را در هنگام معامله برطرف کنید و تصمیمات عاقلانه‌تری بگیرید.

تمرین‌های این درس:

• اگر از تریدینگ ویو برای تجزیه و تحلیل بازار استفاده کرده‌اید، تجربه خود را برای ما بنویسید.
• کدام یک از کاربردهای گفته شده می‌تواند برای شما مفیدتر باشد؟ برای ما کامنت بگذارید.

فهرست مطالب

دیدگاه های شما
نظرخود را درمورد این مطلب به اشتراک بگذارید

Leave a comment

جهت ارتباط با پشتیبانی به ای دی زیر پیام بدهید

شبکه اجتماعی تلگرام نیازمند تغییر ای پی میباشد

اشتراک گذاری

عضویت در خبرنامه ی بروکریاب

پلتفرم گیم تریدینگ

آکادمی آموزشی آترین

پلتفرم هوشمند بروکریاب

پلتفرم کاریابی و استخدام جابینچارت

تماس با ما

ایمیل پشتیبانی

پشتیبان تلگرام

پلتفرم گیم تریدینگ

آکادمی آموزشی آترین

پلتفرم هوشمند بروکریاب

پلتفرم کاریابی و استخدام جابینچارت