فهرست مطالب

دیدگاه های شما
نظرات خود در رابطه با این بروکر را به ما بگویید

MetaTrader یا متاتریدر چیست؟

MetaTrader یا متاتریدر چیست؟

مطالبی که بهتر است قبل از مطالعه این درست بخوانید:

• آشنایی با پلتفرم معاملاتی
• آشنایی با انواع تحلیل‌ها در فارکس
• آشنایی با اسپرد در فارکس
• آشنایی با حجم در فارکس

بعد از مطالعه این درس شما:

• با آموزش متاتریدر آشنا می‌شوید و ویژگی‌های آن را یاد می‌گیرید.
• یاد می‌گیرید چگونه در متاتریدر معامله کنید.

مقدمه یادگیری متاتریدر

پلتفرم معاملاتی نرم‌افزاری است که برای معاملات سهام یا اوراق بهادار از آن استفاده می‌شود. همچنین این پلتفرم به معامله‌گران اجازه می‌دهد با استفاده از بروکر آنلاین خود، موقعیت‌های خوب را شناسایی کرده، مدیریت کنند و ببندند. متاتریدر یکی از این پلتفرم‌های معاملاتی است که معامله‌گران برای معامله و تجزیه و تحلیل بازار از آن استفاده می‌کنند. پلتفرم‌های معاملاتی بسیاری در بازار وجود دارند؛ اما همه آن‌ها معتبر نیستند، در درس امروز صفر تا صد یادگیری متاتریدر که یک پلتفرم معاملاتی معروف است را به شما یاد می‌دهیم.

در این درس از مجموعه دروس آموزش فارکس، با هم یاد خواهیم گرفت که:

• نرم افزار متاتریدر چیست
• یادگیری متاتریدر: ویژگی‌های متاتریدر
• پلتفرم متاتریدر چیست و چگونه کار می‌کند
• پنجره order

نرم ‌افزار متاتریدر چیست؟

متاتریدر یک نرم‌افزار قدرتمند است که ابزارهای پیشرفته‌ای را برای تجزیه و تحلیل معاملات در بازار مالی ارائه می‌دهد. علاوه بر معامله در بازار فارکس، پلتفرم معاملاتی متاتریدر به شما کمک می‌کند در بازار سهام، CFD و معاملات آتی نیز فعالیت کنید. متاتریدر سفارشات و حالت‌های اجرای سفارش متعددی را در اختیار معامله‌گران می‌گذارد تا بتوانند از استراتژی‌های معاملاتی مختلفی برای سفارشات خود استفاده کنند، حتی زمانی که دستگاهشان آنلاین نیست.

معامله‌گران متاتریدر، می‌توانند با استفاده از ربات‌های معاملاتی و مشاوران متخصص (EA)، برنامه‌های معاملاتی خود را به صورت خودکار انجام دهند. شما می‌توانید EA های موجود در پلتفرم را انتخاب کنید یا خودتان آن‌ها را بسازید. در ادامه به تعدادی از ویژگی‌های متاتریدر اشاره خواهیم کرد.

یادگیری متاتریدر: ویژگی‌های متاتریدر

متاتریدر ویژگی‌های زیادی را در اختیار معامله‌گران می‌گذارد که در ادامه این بخش، به تعدادی از مهم‌ترین‌های آن اشاره خواهیم کرد:

• قابلیت داشتن چندین موقعیت باز
• جهت بازار را پیش‌بینی می‌کند.
• تجزیه و تحلیل دقیق تکنیکال و فاندامنتال
• از ویژگی پیشرفته عمق بازار پشتیبانی می‌کند.
• تا 100 مظنه سهام و چارت ارز دارد
• 21 تایم فریم (بازه زمانی) مختلف
• معاملات خودکار

 

ویژگی‌های متاتریدر
ویژگی‌های متاتریدر

جهت بازار را پیش بینی می‌کند

https://brokeryab.com/%d9%81%d8%a7%d8%b1%da%a9%d8%b3-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa%d8%9f/متاتریدر ابزارهای تجزیه و تحلیل متعددی دارد که برای پیش‌بینی قیمت‌های جامع بازار مناسب است. با یادگیری متاتریدر متوجه می‌شوید این پلتفرم، 38 اندیکاتور تکنیکال و 39 اندیکاتور گرافیکی، به جزو 80 اندیکاتور داخلی تحلیلی دارد که به معامله‌گران کمک می‌کند جهت و حرکت بازار فارکس را درک کنند.

از ویژگی پیشرفته عمق بازار پشتیبانی می‌کند

متاتریدر دارای ویژگی Market Depth یا عمق بازار است که به معامله‌گران اجازه می‌دهد بهترین پیشنهادات معاملات خود را مشاهده کنند. نقدینگی موجود در بازار و تعداد ثابت خرید و فروش، قیمت دارایی شما را تعیین می‌کنند. هر چه عمق بازار بیشتر باشد به این معنا است که شانس معاملات تحت تأثیر حرکات کم قیمت، کمتر است.

تجزیه و تحلیل دقیق تکنیکال و فاندامنتال

متاتریدر برای تجزیه و تحلیل بازار، ابزارهای پیشرفته‌ای دارد. همچنین، برای تجزیه و تحلیل فعالیت‌های بازار، گزارش‌های پیشرفته داخلی‌ ارائه می‌دهد. این ابزارها می‌توانند قیمت اولیه و نهایی موقعیت‌ها را ردیابی کنند و این حرکت حداقل انحراف را دارد.

معاملات خودکار

با استفاده از معاملات خودکار، متاتریدر می‌تواند موقعیت‌های مناسب را برای شما معامله کند، حتی اگر دستگاه شما در آن زمان خاموش باشد. با استفاده از قابلیت automation، متاتریدر به شما اجازه می‌دهد سفارشات متعدد و اطلاعات گسترده را بدون مداخله خود، سریع‌تر انجام دهید.

پلتفرم متاتریدر چیست و چگونه کار می‌کند؟

در این بخش به نحوه معامله در متاتریدر می‌پردازیم تا نحوه معامله در آن را یاد بگیرید.

ساختن حساب: اولین قدم بعد از دانلود متاتریدر، ساختن حساب کاربری در آن است. با وارد کردن مشخصاتی که نرم افزار از شما می‌خواهد، می‌توانید حساب خود را ایجاد کنید. بهتر است بدانید، شما می‌توانید در متاتریدر بیش از یک حساب ایجاد کنید؛ بنابراین، یک کپی از اطلاعات خود داشته باشید تا اشتباه نکنید. ایجاد حساب دمو (demo) از جمله ویژگی‌های مفیدی است که متاتریدر در اختیار کاربران خود می‌گذارد. با استفاده از حساب دمو، می‌توانید بدون از دست دادن سرمایه معامله کردن را امتحان کنید و با خیال راحت به یادگیری متاتریدر بپردازید.

پلتفرم متاتریدر
پلتفرم متاتریدر

ایجاد موقعیت: مرحله دوم بعد از ایجاد حساب، ایجاد موقعیت یا ثبت سفارش در بازار است. برای انجام این کار وارد قسمت « tools» شوید و بر روی گزینه « new order» کلیک کنید. با انتخاب این گزینه پنجره «order» برای شما باز می‌شود.

متاتریدر چیست
متاتریدر چیست

پنجره order

اکنون، در پنجره «order» گزینه‌هایی را مشاهده خواهید کرد که هر یک معنی منحصربه ‌فردی دارند. برای ایجاد موقعیت باید با هر یک از آن‌ها آشنا شوید.

 

پنجره order
پنجره order

 

Symbol: در این بخش باید جفت ارز یا بازاری که قصد معامله در آن را دارید، انتخاب کنید.

Volume: در بخش ولوم یا حجم، باید تعداد معاملاتی که قصد انجام آن‌ها را دارید، انتخاب کنید. ممکن است در این قسمت با اصطلاح اسپرد بتینگ (spread betting) مواجه شوید. این عبارت به معنی مبلغی است که قصد دارید در هر واحد حرکت قیمت شرط بندی کنید.

Stop loss: اگر قصد دارید معامله خود را هنگامی که بازار برخلاف تمایلتان حرکت کرد، ببندید، در این قسمت سطح مورد نظرتان را مشخص کنید.

Take profit: در صورتی که می‌خواهید حد سود خود را در یک سطح مشخص نگه دارید، آن مقدار را در این قسمت وارد کنید.

Comment: همان‌طور که از اسم آن مشخص است، این بخش به شما اجازه می‌دهد نظر خود را در مورد یک معامله معین بنویسید یا از نظر بقیه معامله گران برای مدیریت بهتر معاملات خود استفاده کنید.

Type: در آخر یک منوی کشویی می‌بینید که از شما می‌خواهد از بین دو گزینه موجود یکی را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید با انتخاب گزینه خرید یا فروش معامله شما فوراً اجرا شود باید « instant execution» را انتخاب کنید؛ اما اگر سطح مشخصی را مدنظر دارید تا معامله در آن زمان اجرا شود باید گزینه « pending order» را انتخاب کنید.

Pending order

در ادامه یادگیری متاتریدر، در صورتی که گزینه دوم را انتخاب کنید پنجره جدیدی برای شما باز می‌شود. طبق عکس بالا، در قسمت Type باید نوع سفارش خود را انتخاب کنید. سپس، در قسمت At price باید سطح قیمتی که مدنظر دارید تا معامله در آن اجرا شود را انتخاب کنید؛ اما به یاد داشته باشید بعضی‌اوقات ممکن است معامله قبل از رسیدن به سطح مورد نظر شما اجرا شود. در بخش Expiry باید تاریخ و زمانی را انتخاب کنید که اگر تا آن زمان سطح قیمت بازار به سطح مورد نظر نرسید، سفارش منقضی شود. درنهایت، با زدن گزینه Place سفارش خود را ثبت کنید.

 

Pending order
Pending order

 

 

حرف آخر یادگیری متاتریدر

پس از آنکه درباره پلتفرم‌های معاملاتی و معاملات فارکس یاد گرفتید، نوبت به انجام معامله می‌رسد؛ اما توجه داشته باشید که به عنوان یک معامله‌گر تازه کار نباید بی‌احتیاطی و عجله کنید. ابتدا با یک حساب دمو کار خود را آغاز کنید تا نحوه معامله در متاتریدر یا هر پلتفرم دیگری که می‌خواهید را بدون از دست دادن سرمایه یاد بگیرید؛ سپس با اعتماد به نفس وارد بازار اصلی شوید. متاتریدر 4 و 5 یکی از پلتفرم‌های معاملاتی بسیار محبوب و معتبر هستند که اکثر معامله‌گران حرفه‌ای و تازه کار از آن استفاده می‌کنند. با یادگیری متاتریدر می‌توانید آسان‌تر و با آرامش بیشتر معامله کنید.

تمرین‌های این درس:

• اگر از متاتریدر برای معاملات خود استفاده کرده‌اید، تجربه خود را برای ما بنویسید.
• به نظر شما کدام یک از ویژگی‌های متاتریدر می‌تواند مفیدتر باشد.

فهرست مطالب

دیدگاه های شما
نظرخود را درمورد این مطلب به اشتراک بگذارید

Leave a comment

جهت ارتباط با پشتیبانی به ای دی زیر پیام بدهید

شبکه اجتماعی تلگرام نیازمند تغییر ای پی میباشد

اشتراک گذاری

عضویت در خبرنامه ی بروکریاب

پلتفرم گیم تریدینگ

آکادمی آموزشی آترین

پلتفرم هوشمند بروکریاب

پلتفرم کاریابی و استخدام جابینچارت

تماس با ما

ایمیل پشتیبانی

پشتیبان تلگرام

پلتفرم گیم تریدینگ

آکادمی آموزشی آترین

پلتفرم هوشمند بروکریاب

پلتفرم کاریابی و استخدام جابینچارت