فهرست مطالب

دیدگاه های شما
نظرات خود در رابطه با این بروکر را به ما بگویید

چطور بروکرهای اسکم را بشناسیم؟

انتخاب یک بروکر معتبر، مجهز، متناسب با استراتژی معاملاتی و مدیریت مالی شخص و پشتیبانی پاسخگو، همیشه دغدغه یک تریدر در هر بازار مالی بوده است.

انتخاب بهترین کارگزاری در بازار مالی ایران (بورس) به نسبت ساده‌تر از شناسایی بهترین بروکر فارکس است، چرا که در انتخاب یک بروکر فارکس فاکتورهای فراوانی جهت گزینش وجود دارد که بدلیل تفاوت زبان و تفاوت موقعیت جغرافیایی، بررسی بروکر و اطمینان از اعتبار آن برای تریدرهای ایرانی تاحدودی پیچیده‌تر نیز می‌شود.

لذا ما در تیم بروکریاب تصمیم گرفتیم، علاوه بر همراهی شما با ارائه کاملترین آموزش حرفه‌ای گام به گام شناسایی بروکرها و معرفی بهترین بروکرهای فارکس به بررسی و معرفی بروکرهای اسکم نیز بپردازیم، تا شما بتوانید بدون هیچ دغدغه‌ای تمرکز خود را بر یادگیری رایگان فارکس، تدوین استراتژی معاملاتی و تقویت هوش مالی خود منعطف نمایید.

 

اهمیت شناسایی بروکر اسکم

اهمیت تحقیق در مورد اعتبار بروکر قبل از معامله، نیازی به دلیل و مدرک ندارد، اگر همیشه به خاطر داشته باشید که با وجود اینکه آقای برنی مادوف طراح پونزی و جردن بلفورتِ گرگ وال استریت به دلیل جرایم مالی به زندان فرستاده شدند، اما همچنان تخلفات بروکرها و کلاهبرداران اینترنتی روز به روز در یک سیر صعودی ادامه دارد.

به همین دلیل بی شک مهم است که بروکرهای فارکس یا کارگزاران و شرکت‌های هر نوع سرمایه‌گذاری را قبل از شروع معامله با آنها، از هر نظر بررسی کنید.

در حالی که سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذاران عادی با کمی دقت، ایمن و کم‌هزینه و کارآمد شده است، اما هنوز هم کلاهبرداری بروکرها برای ربودن سرمایه، سرمایه‌گذاران ناآگاه یا حریص رخ می‌دهد.

اهمیت شناسایی بروکر اسکم

بروکر اسکم به چه معناست؟

در خلاصه‌ترین بیان لغت اسکم «Scam» به معنی کلاهبرداری است که در مورد بروکرها نیز بکار می‌رود.

بروکرهای کلاهبردار یا اسکم برای کسب منافع بیشتر، طی نحوه ارائه خدمات بصورت نامحسوس یا عدم بازپرداخت پول‌هایی که توسط مشتریان به آنها سپرده شده بصورت کاملا علنی به فعالیت خود تا روزی که امکان دارد ادامه می‌دهند و در حالتی دیگر به بهانه ورشکستگی صحنه را در اوج تعداد صفرهای حساب‌بانکی ترک می‌کنند.

در ادامه همین صفحه به معرفی و بررسی جامع بروکر اسکم و معیارهای شناسایی بروکرهای اسکم می‌پردازیم.

دلیل کلاهبردار بودن بروکر فارکس

اولین چیزی که ارزش تحقیق کردن را هنگام انتخاب بهترین بروکر فارکس دارد، جستجوی سابقه و اعتبار آن بروکر در وبسایت‌های بروکریاب معتبر است.

بررسی و معرفی یک بروکر اسکم، با افزایش ارسال نظرات و گزارشات کاربران رسانه بروکریاب در خصوص تخلفات آن بروکر، آغاز می‌شود و سپس کارشناسان متخصص مجموعه بروکریاب وارد مرحله تحقیق و بررسی تخصصی می‌شوند. در نهایت این گزارش‌ها در صورت تأیید و تکرار بیش‌ازحد منجر به اضافه شدن آن بروکر به لیست سیاه بروکرهای اسکم بروکریاب می‌گردد.

 

به عنوان مثال در خصوص تشخیص اعتبار یا کلاهبرداری بروکر SFC Market:

پیام‌هایی از کاربران مبنی بر این که بروکر اس اف سی مارکت با تبلیغات مختلف به بهانه‌های مدیریت حساب، دوره آموزشی و سیگنال‌دهی اقدام به فریب و دریافت وجه از افراد را دارد و ضمن اینکه خدماتی ارائه نمی‌دهد وجه را هم مسترد نمی‌نماید.

در تحقیقات بیشتر متوجه شدیم که این بروکر حتی وجوه افتتاح حساب و سود معامله‌گران را نیز پرداخت نمی‌کند، لذا تصمیم گرفتیم که همه رازهای پشت پرده بروکر SFC Market را کشف و برایتان بر ملا کنیم و نتیجه این شد که آلارام اسکم بودن این بروکر به صدا در آمد، پس مراقب فعالیت با این بروکر و سایر بروکرهای جدول بروکرهای اسکم بروکریاب باشید.

جدول بروکرهای اسکم بروکریاب، شامل لیست بروکرهایی است که با توجه به معیارهای تشخیص بروکر کلاهبردار به لیست سیاه بروکرهای اسکم بروکریاب می‌پیوندند و نقطه مقابل جدول بهترین بروکرهای فارکس است.

اگر به هر دلیل قادر به مطالعه معیارهای تشخیص بهترین بروکر فارکس و معیارهای تشخیص بروکر کلاهبردار نیستید، مسیر را میانبر زده، به دنیای ربات‌ها بپیوندید و با استفاده از ربات بروکریاب بهترین بروکر فارکس را بیابید.

Iron FX
امتیاز کارشناس :

خیر، چه از لحاظ رگولاتوری و چه از نظر رعایت مفاد قانونی بروکر IronFX یک بروکر اسکم می‌باشد.

امتیاز کارشناس :

خیر، بروکر اس اف سی مارکت یک بروکر اسکم است.

 

امتیاز کارشناس :

با توجه به اینکه این بروکر تحت تنظیم قوانین هیچ رگولاتوری قرار ندارد و حتی به دروغ ادعای فعالیت تحت تنظیم رگولاتوری FSC را دارد و طی 7 سال فعالیت خود هیچ امتیازی را از سایت فارکس پیس آرمی دریافت نکرده است و با توجه به سایر موارد ذکر شده طی این مقاله، پر واضح است که فعالیت در این بروکر شرط عقل نیست.

هرآنچه باید درباره بروکرهای اسکم بدانید

با مشاهده کلاهبرداری‌ در بازار فارکس، برخی از افراد می‌پرسند: آیا فارکس یک طرح هرمی است؟

در پاسخ باید گفت: خیر، فارکس به خودی خود یک طرح هرمی نیست. با این حال، انواع مختلف کلاهبرداری در بازار فارکس مانند سایر بازارهای سرمایه‌گذاری وجود دارد.

لازم است به خاطر داشته باشید که چیزی به نام گارانتی 100٪ در سرمایه‌گذاری وجود ندارد. اگر وجود داشت، هیچ دلیلی ندارد که معامله‌گران آن را با دیگر بازیگران بازار به اشتراک بگذارند.

بارزترین هدایای یک کلاهبردار بازار فارکس وعده تضمین سودهای غیرعادی بزرگ با ریسک مالی کم یا بدون ریسک است، اما به قول معروف پنیر مجانی فقط در تله موش است.

بروکر اسکم چیست؟

در خلاصه‌ترین بیان لغت اسکم «Scam» به معنی کلاهبرداری است و بروکر اسکم بروکری است که به هر نحو ممکن از تریدر سوء استفاده و کلاهبرداری می‌کند.

یا به نقل از وبسایت ایران بروکر :

روکرهای کلاهبردار یا اسکم به بروکری گفته می‌شود که بدون دلیلِ خاص یا با بهانه ورشکستگی، پول‌هایی را که توسط مشتریان به آن سپرده شده را مسدود می‌کند.

همانطور که پیشتر گفته شد، روش‌های کلاهبرداری بروکرهای اسکم متفاوت است و برخی در نحوه ارائه خدمات بصورت نامحسوس یا با عدم بازپرداخت پول‌هایی که توسط مشتریان به آنها سپرده شده بصورت کاملا علنی به فعالیت خود تا روزی که امکان دارد ادامه می‌دهند و برخی دیگر به بهانه ورشکستگی از پرداخت وجه خودداری می‌کنند.

با توجه به شیوه‌های مختلف کلاهبرداری بروکرها، بهتر است ببینیم، معیارهای تشخیص یک بروکر اسکم چیست؟

ملاک‌های تشخیص بروکر اسکم

از بارزترین فاکتورهای تشخیص یک بروکر اسکم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

رگولاتوری و مجوزهای بروکر

اولین و مهمترین نشانه اعتبار یک بروکر دارا بودن رگولاتوری و مجوز معتبر و عضویت در صندوق جبران غرامت است.

شناسایی بروکر اسکم از دامنه و میزبانی سایت بروکر

اولین و مهمترین نشانه اعتبار یک بروکر دارا بودن رگولاتوری و مجوز معتبر و عضویت در صندوق جبران غرامت است.

شناسایی بروکر اسکم از سابقه فعالیت و زمان ثبت دامنه سایت​

پلتفرم‌ها و وبسایت‌های متعدد رایگانی وجود دارند که می‌توان به راحتی طول عمر فعالیت دامنه یک سایت را در آنها بررسی کرد.

شناسایی بروکر اسکم از ظاهر سایت بروکر​

حجم محتوا، وجود آدرس بروکر، اطلاعات تماس و ذکر سازمان رگولاتوری در فوتر پیج، طراحی قالب پیج همه از نشانه‌های اعتبار و ارزش یک بروکر است.

شناسایی بروکر اسکم از طریق فروم سایت آن

سایتی كه فروم ندارد یا فعالیت در فروم آن با محدودیت امکان پذیر است، یک گزینه مشکوک است.

شناسایی بروکر اسکم از طریق اسم سایت

معمولاٌ سایت‌های اسکم غیر حرفه‌ای از دامنه‌های عجیب، طولانی و رایگان استفاده می‌کنند.

شناسایی بروکر اسکم از طریق اسكریپت یا ساختار سایت

اسكریپت رایگان، ارزان، دارای خطا و ویروس معمولاً نشانه دیگری از بروکرهای اسکم است.

شناسایی بروکر اسکم با بررسی عضویت SIPC

همچنین باید بررسی کنید که بروکر عضوی از شرکت حمایت از سرمایه‌گذاران اوراق بهادار (SIPC) است یا نه؟

شناسایی بروکر اسكم از طریق پرداختی‌های بروکر​

وعده‌های پرداخت بیش از حد نرمال یا پرداخت فوری در بروکر غیرمنطقی و شک برانگیز است.

شناسایی بروکر اسکم از قوانین سرویس‌دهی سایت

عدم وجود بخش T.O.S یا بخش قوانین سرویس دهی در سایت، یا ناقص و متناقض بودن مطالب آن از فاکتورهای مهم تشخیص بروکر کلاهبردار است.

شناسایی بروکر اسکم از نوع حساب‌های بانکی مشتریان

اولین و مهمترین نشانه اعتبار یک بروکر دارا بودن رگولاتوری و مجوز معتبر و عضویت در صندوق جبران غرامت است.

شناسایی بروکر اسکم از روی تبلیغات کاذب​

وعده‌ سود فراوان در زمان کوتاه، سود تضمینی، بونوس‌های عجیب غریب و سایر مواردی که دست خواننده را برای کلیک بر دکمه ثبت نام شل می‌کند، دلیل ترغیب به افتتاح حساب نیست بلکه دلیلی برای فرار است.

شناسایی بروکر از مکان بروکر

ثبت کارگزاری در برخی کشورها غیر قانونی است و مسلماٌ بروکر ساکن کشورهای ممنوعه، اسکم است. برخی نشانه‌های کلاهبرداری بروکر مثل موارد ذکر شده در بالا، عوامل بارزی هستند که می‌شود قبل از انتخاب بروکر به آنها پی برد، اما برخی بروکرها در ظاهر موجه و تر و تمیز هستند اما شیطنت یا همان کلاهبرداری یا خودمانی بگویم دزدی سرمایه کاربر را بصورت زیرکانه و نامحسوس در نحوه ارائه خدمات خود انجام می‌دهند.

حتماٌ این سوال ذهنی برایتان پیش آمد که چطور باید بروکرهایی با کلاهبرداری‌های نامحسوس را تشخیص بدهیم؟
توانایی این کار حاصل تجربه و بررسی کارشناسانه خدمات بروکرهای مختلف طی سال‌ها حضور در مارکت فارکس است. من و سایر همکاران تیم بروکریاب برای همین اینجا هستیم، تا این مسیر را برای هموطنان عزیز و سایر فارسی زبانان در گام اول آسان و امن کنیم.

ملاک های تشخیص بروکر اسکم

انواع کلاهبرداری فارکس

اگر ساده بگویم: به تعداد راه‌های رسیدن به خدا، راه برای کلاهبرداری و رسیدن به شیطان هم موجود است. کلاهبرداری‌های فارکس به اشکال مختلف وجود دارد، همانطور که گفتیم برخی رایج و واضح و برخی دیگر ظریف و زیرکانه هستند.

برای شناسایی کلاهبرداری بروکرها، موارد زیر را مدنظر داشته باشید:

تأخیر یا عدم پرداخت سود تریدرهای فارکس توسط بروکر

اگر نمی‌توانید وجه را از حساب خود برداشت کنید و بروکر عذرخواهی نامشخصی کرد یا به درخواست شما پاسخ نداد، مطمئناً دلیل بزرگی برای نگران شدن وجود دارد.

تغییر رگولاتوری خدمات دهنده توسط بروکر کلاهبردار

گاهی اوقات بروکرها وانمود می‌کنند که کارگزاران فارکس قانونی هستند و به شما تحت رگولاتوری متناسب با کشورتان خدمات می‌دهند. در صورتی که در پشت صحنه یا رگولاتوری وجود ندارد یا رگولاتوری تنظیم خدمات در کشور شما را نمی‌پذیرد، مثل بروکر IronFX .

کلاهبرداری با ربات توسط بروکرها

ربات‌های فارکس یک برنامه معاملاتی هستند که از الگوریتم‌ها و کدهای کامپیوتری برای باز کردن و بستن معاملات استفاده می‌کنند و بروکرها می‌توانند با استفاده از ربات‌ها از معاملات شما بهره‌مند شوند.

البته همه ربات‌های فارکس کلاهبردار نیستند، مثلاٌ معاملات خودکار (EA) در متاتریدر بسیار محبوب است.

کلاهبرداری‌ بروکرهای فروشنده سیگنال

بسیاری از بروکرهای اسکم، معاملات خودکار انجام شده توسط یک ربات یا الگوریتم را به عنوان سیگنال فارکس ارائه می‌دهند و ادعا می‌کنند که معاملات صد در صد سود دهی با آنها خواهید داشتید. در صورتی که حتماٌ میدانید در بازار فارکس سود مطلق وجود ندارد و مثل هر بازار دیگری بالا و پایین دارد.

 

کلاهبرداری بازده تضمین شده ظرف عسل (Honeypot) فارکس

اصطلاح کلاهبرداری فارکس ظرف عسل “honeypot” اشاره به عدم توانایی مقاومت در برابر عسل دارد. هانی پات می‌تواند متفاوت باشد، اما معمولاً وعده (اغلب به شکل تضمین) بازدهی بالا از معاملات فارکس است.

کلاهبرداری صندوق سرمایه‌گذاری مشترک فارکس(PAMM) ️

این کلاهبرداری فارکس از صندوق مدیریت سرمایه‌گذاری پَم الهام گرفته که در آن یک کلاهبردار ناشی به جای یک متخصص مالی مجموعه‌ای از سرمایه گذاری‌ها را مثلاٌ مدیریت می‌کند.

کلاهبرداری فارکس با جام مقدس

کلاهبرداری فارکس “جام مقدس” با این ایده عمل ‌می‌کند که تریدر ساده می‌تواند ابزار تخصصی را دریافت کند تا اطمینان حاصل کند که در معاملات فارکس شکست نخواهد خورد در صورتی که چنین سیستم مطمئنی در فارکس وجود ندارد.

روش‌های پنهان کلاهبرداری بروکرها

یکی از بزرگترین چالش‌ها در شناسایی کلاهبرداری‌ها این است که بسیاری از خدمات و ویژگی‌های موجود امروزی بازار فارکس در واقع قانونی هستند، اما هنرمندان کلاهبرداری از تاکتیک‌های اسب تروجان برای بهره‌برداری از چیزهایی که عموماً قانونی و واقعی هستند، استفاده می‌کنند.

انواع کلاهبرداری فارکس

در اینجا با برخی از رایج‌ترین خدمات قانونی که اغلب توسط بروکرهای اسکم مورد سوء استفاده قرار می‌گیرند آشنا خواهیم شد:

دستکاری اردرها توسط بروکر اسکم

در سال‌های اولیه فعالیت، بروکرها می‌توانستند بدون به جای گذاشتن هیچ ردی، سفارشات و قیمت‌ها را دستکاری کنند، اما امروزه معامله‌گران خرد به کمک پلتفرم‌ها و ابزارهای پیشرفته معاملاتی می‌توانند با ترفندهای ویژه، عملکرد بیگ بویزها و بروکرها را تشخیص دهند.

کلاهبرداری بروکر با ایجاد ریکوت و مشکلات سیستمی

بروکرهای کلاهبردار با تاخیر در اجرای سفارش معامله‌گران به بهانه مشکلات سیستمی که ریکوت نامیده می‌شود، باعث از دست رفتن معامله سود ده تریدر می‌شوند.

کال شدن مشکوک تریدرها توسط بروکر کلاهبردار

بروکرهای کلاهبردار با حساب‌های سرمایه گذاری جذاب اما نامعتبر کاربران را جذب می‌کنند و پس از مدتی، از دید تریدر حساب بی دلیل کال می‌شود، در صورتی که دلیل اصلی ایجاد این نوع حساب‌ها کلاهبرداری بوده و بس.

افزایش غیرقانونی کمیسیون در بروکرهای کلاهبردار

یکی دیگر از ابزارهای سودجویی یک بروکر اسکم کمیسیون و کارمزدها است. بروکرها گاهی تسلیم وسوسه انجام معاملات صرفاً به منظور ایجاد کمیسیون و سود بیشتر برای خودشان و نه سود مشتری می‌شوند.

از روش‌های غیر قانونی افزایش کمیسیون بروکر عبارتند از:

اسپرد بالا و واید کردن اسپرد توسط بروکر کلاهبردار

برخی بروکرها از پلتفرم فارکس برای دستکاری قیمت‌های پیشنهادی و درخواستی استفاده می‌کنند. این کار اسپرد را افزایش می‌دهد و میزان سودی که توسط معامله‌گر فارکس به دست می‌آید را کاهش می‌دهد.

کلاهبرداری با استفاده از اسلیپیج

گاهی در نوسانات بازار، قیمت از روی حد ضرر یا حد سود تریدر می‌پرد و موجب اسلیپیج می‌شود، که به ترتیب باعث ضرر پیش بینی نشده و یا سود بیشتر تریدر می‌گردد.

در بروکرهای اسکم از این اتفاق سوء استفاده می‌کنند و ضرر را به تریدر تحمیل اما سود بیشتر را به وی پرداخت نمی‌کنند.

نوسانات مارجین توسط بروکر اسکم

گاهی نیز بروکرهای کلاهبردار بدون اطلاع رسانی قبلی به تریدرها، مارجین پوزیشن‌های باز را افزایش می‌دهند که غالباٌ موجب کال مارجین شدن معامله‌گران می‌شود.

کلاهبرداری بروکرها با افزایش قیمت‌ اکسچنج ارز پایه

یک بروکر کلاهبردار زمان تبدیل ارز واریزی شما (به عنوان مثال ریال) به ارز پایه حساب ( مثلاٌ دلار یا یورو) کارمزد نرخ تبدیل بیشتری را نسبت به عرف کسر می‌نمایند.

چطور در دام بروکرهای اسکم نیفتیم؟

موارد بالا لیستی از اغلب روش‌های کلاهبرداری در بروکرهای اسکم است که در مقاله‌ای مجزا به بررسی جامع تک تک ترفندهای کلاهبرداری بروکرها خواهیم پرداخت. شما نیز پیش از افتتاح حساب و واریز سرمایه خود به حساب بروکر از اعتبار آن بروکر اطمینان حاصل نمایید.

اگر در استفاده از هر یک از معیارهای بالا مشکل دارید، یا فقط می‌خواهید از نظر متخصص اطمینان حاصل کنید، ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم. تیم ما در خصوص تمام عوامل ذکر شده در بالا برای انتخاب بهترین بروکر فارکس و امنیت شما در برابر بروکرهای اسکم پاسخگوی سوالات شما در بخش کامنت‌ها است.

خواسته شما هر چه باشد، در بروکریاب برایتان مهیاست:

گپ و گفت فارکسی:

لطفاٌ برای کمک به امنیت معامله‌گران فارکس ایران، تجربیات خود از بروکرهای اسکم و مشکلات ناشی از ترید در بروکرهای کلاهبردار را در بخش کامنت‌ها با سایرین به اشتراک بگذارید.

اگر معیارهای دیگری برای تشخیص بروکرهای اسکم میدانید، برایمان در بخش کامنت‌ها بنویسید.

جدول سوالات متداول

خیر، بازار فارکس یک طرح هرمی نیست. اما بدلیل وجود امکان ضرر در معاملات و برخی بروکرهای کلاهبردار برخی گمان به کلاهبردار بودن بازار فارکس می‌کنند. برای خارج شدن از صف بازنده‌ها، بروکر معتبری را انتخاب کنید و با آموزش صحیح کسب مهارت کنید.

خیر، تعداد معدودی بروکر کلاهبردار و اسکم نیز وجود دارد، که با استفاده از معیارهای شناسایی بهترین بروکرهای فارکس می‌توانید در آنها سرمایه‌گذاری کرد.

با استفاده از جدول بهترین بروکرهای فارکس و مطالعه نقد و بررسی بروکرها به راحتی بروکرهای معتبر فارکس را بیابید.

بهترین روش استفاده از جدول بروکرهای اسکم و معیارهای شناسایی بروکر اسکم است که در وبسایت بروکریاب بصورت تخصصی یکجا گردآوری شده است.

طی بررسی‌های کارشناسان بروکریاب سه بروکر آلپاری، بروکر آمارکتس و بروکر لایت فایننس جزء بروکرهای منتخب برای ایرانیان هستند.

شما می‌توانید با ارسال گزارش به بخش ثبت تخلفات مرجع تخصصی بروکریاب ایران، راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

فهرست مطالب

دیدگاه های شما
بنظر شما کدام یک از بروکرها اسکم هستند؟

Leave a comment

 1. سلام . در مورد آلپاری هم بررسی بفرمایید . اخیرا استاپ ها رو میزنن . مثلا قیمت به اون نقطه ی استاپ نرسیده اما معامله استاپ شده . یا مثلا معامله ی خود من ریسک فری بود . ریسک فری رو زد و با ضرر بسته شد . یا بای استاپ داشتم ، قیمت خیلی با اردر فاصله داشت اما فعال کرد و با ضرر بسته شد

 2. سلام
  وقت شما بخیر
  جهت بررسی این بروکر به سایت شما مراجعه کردم:
  http://www.opofinance.com/3813
  این لینک برای ثبت نام اعضا در گروهی پخش شده و با بررسی هایی که انجام شد به نظر اسکم میاد
  میشه لطفا نظر خودتون رو بفرمایید؟

  1. سلام پاشا جان، ممنون که پیش از انتخاب تصمیم به تحقیق گرفتید.
   در مورد بروکر اوپوفارکس مواردی هست که به تفکیک خدمتتون عرض میکنم:
   1-این بروکر حدود 2 سال سابقه فعالیت دارد و هیچ امتیازی از فارکس پیس آرمی دریافت نکرده است.
   2- در بررسی‌ها این موارد تایید شده که بروکر اوپو فارکس اجازه برداشت وجه را به کاربران نمی‌دهد و شرایط پیچیده برای برداشت وجه ایجاد کرده و در نهایت حساب‌های مشتریان را مسدود میکند، که این موجب ثبت شکایات زیادی از این بروکر گردیده.
   3-بروکر اوپوفارکس توسط هیچ نهاد دولتی معتبری تایید نشده و رگولاتوری خاصی ندارد و هیچ مجوز تجاری برای ارائه خدمات مالی خود دریافت ننمود.
   4- بروکر اوپوفارکس یک حساب کپی ترید جزء خدمات خود ارائه می‌دهد که طبق گزارشات، جعلی بوده و سیستمی برای افزایش میزان ضرر کاربران است.
   با توجه به همه این موارد فعالیت با این بروکر هرچند هنوز به طور رسمی مهر اسکم، نخورده منطقی نیست.
   ضمن اینکه این لینکی که شما ارسال کردید، بنظر لینک شخصی سازی شده می‌یاد،به این معنی که شخصی این لینک را برای دریافت پورسانت از بروکر منتشر کرده.
   اگر تصمیم به انتخاب بروکر دارید، بروکرهای بسیار معتبر و بی حاشیه‌ای در بخش بروکرهای منتخب معرفی شده که بهتون پیشنهاد میکنم از اونها استفاده کنید.
   موفق باشید

 3. سلام ممنون از مطالب ارزنده تون.
  آلپاری با اینکه یه بروکر قدیمی هست ولی دست کمی از اسکم نداره .
  اسلیپیج بسیار زیاد . و اسپرد زیاد در حسابهایی که به گفته خودش اسپردش صفر هست. مثل پرو ای سی ان.

  1. سلام ممنون از حسن نظر و همراهی شما با بروکریاب
   ببینید آقا رضا اسلیپیج یک امر گریز ناپذیر در همه بروکرها هست. این جهش قیمتی خصوصاٌ در زمان اخبار با توجه به نوع اردرگذاری و رفتار تامین کننده قیمتی امری طبیعی هست. اما افزایش حجم اسلیپیج بصورت غیرمنطقی و خارج از عرف همونطور که فرمودید رفتار یک بروکر اسکم است.
   اما بررسی میزان اسلیپیج در بروکر آلپاری نشان دهنده شیطنت بروکر و دستکاری معاملات نیست.
   اما در مورد میزان اسپرد، ما مصاحبه‌ای را با مدیران بخش فارسی بروکر آلپاری ترتیب ددادیم که اتفاقاٌ از موضوعات مورد بررسی در این گپ و گفت فارکسی، میزان اسپرد Alpari است.
   امیدوارم با ما همراه باشید و در مکالمه بعدی من بتونم با شما بر اساس نتیجه منتشر شده از اون مصاحبه در بروکریاب بزودی صحبت کنم.

  2. لطف کنید بفرمایید این عدد اسپرد بالا حساب Pro ECN که میفرمایید، در کدام دارایی هایمعاملاتی و نسبت به اسپرد کدام بروکر همان دارایی ملاک صحبت شما هست؟
   و من مجدد در ادامه جهت پاسخگویی در خدمتتون هستم

اشتراک گذاری

جهت ارتباط با پشتیبانی به ای دی زیر پیام بدهید

شبکه اجتماعی تلگرام نیازمند تغییر ای پی میباشد

تماس با ما

ایمیل پشتیبانی

پشتیبان تلگرام

پلتفرم گیم تریدینگ

آکادمی آموزشی آترین

پلتفرم هوشمند بروکریاب

پلتفرم کاریابی و استخدام جابینچارت

عضویت در خبرنامه ی بروکریاب

پلتفرم گیم تریدینگ

آکادمی آموزشی آترین

پلتفرم هوشمند بروکریاب

پلتفرم کاریابی و استخدام جابینچارت